Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Emniyet Genel Müdürü Sayın Selami Altınok 'un Kurban Bayramı Mesajı
12.09.2016  

Teşkilatımızın Kıymetli Mensupları,

Her yanımızı sevgi, saygı ve hoşgörünün saracağı, kırgınlıkların unutulacağı ve birlik-beraberliğimizin perçinleneceği bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Vatandaşlarımız aileleri ile rahatça bayram geçirsin diye ifa etmekte olduğunuz zor ve fedakarlık isteyen görevlerinizi layıkıyla yerine getirmeye devam edeceksiniz. Biliyorum ki bayram süresince huzur ve güven ortamının sağlanması, gösterdiğiniz bu fedakarlıkların ödülü olacaktır.

Ülkemizin birlik ve bütünlüğünün en büyük güvencemiz olduğu, 15 Temmuz akşamı girişilen alçak darbe girişimine karşı milletimizin ve sizlerin kahramanca verdiği demokrasi mücadelesi ile bir kez daha ispatlanmıştır. Aziz milletimize ve sizlere bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Milletimizi güçlü kılan büyük medeniyet geleneğimizin, nice kahramanlıklarla dolu köklü tarihimizin  ve yıllardır bozulmadan koruduğumuz ulvi değerlerimizin kazandırdıklarının bizim en büyük enerji kaynağımız olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçle, mübarek Kurban Bayramınızı kutluyor, ailelerinizle birlikte sizlere sağlıklı, mutlu ve huzurlu ömürler diliyorum.

Bu vesileyle,  bu mukaddes toprakların vatan olmasında ve vatan olarak kalmasında canlarını feda eden Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.​