Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Yeni Kıyafetlerimiz Giyilmeye Başlandı
02.03.2018  
Emniyet Teşkilatı Personeli 22 Şubat’tan itibaren yeni üniformalarını giymeye başladı

Emniyet Genel Müdürlüğünce genel hizmet, çevik kuvvet, koruma hizmetleri, deniz polisi, bisikletli polis ile çarşı ve mahalle bekçilerinin kıyafetlerinde değişikliğe gidildi.

Tasarlanan yeni üniformalar, teknolojik gelişmeler, iklim koşulları ve görev şartları dikkate alınarak daha rahat ve hareket kısıtlaması olmadan olaylara daha etkili bir şekilde müdahale etmeye imkan sağlayacak şekilde oluşturuldu.

Değişikliğin ardından Emniyet Teşkilatında kravat, gömlek, ütülü pantolon ve iskarpin ayakkabı kullanımından vazgeçildi. Kaldırılan bu kıyafetlerin yerine ütü gerektirmeyen tişört/gömlek ve pantolon ile daha rahat kullanıma ve sportif görünüme sahip ayakkabı kullanılmaya başlandı.

Kıyafet değişikliğinin ardından açıklama yapan Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, “Bunu yaparken polis memuru veya rütbeli kardeşimizin, suçluya müdahale anında daha rahat hareket edebileceği bir kıyafet içerisinde bulunsun istedik. Ayakkabıları ergonomik olan bir yapıya, yarı spor ayakkabı yapısına kavuşturduk. Elbiseleri, gabardin kumaşa çevirdik, ütü yapma ihtiyacını ortadan kaldırdık. Daha spor ve rahat hareket edilebilecek hale getirdik. Kaliteyi artırdık.” dedi.

Altınok, Koruma Daire Başkanlığı ile Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü personelinden dağıtımına başlanan üniformaların yılsonuna kadar tüm personele verileceğini söyledi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.