Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Ülke Genelinde Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulamasının İkincisi Düzenlendi
11.05.2017  
Emniyet Genel Müdürlüğünce geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güvenliği için ülkemiz genelinde “Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması-2” gerçekleştirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla geleceğimizin teminatı çocuklarımızın etkilenebileceği her türlü zararlı faktörlerden uzak tutulması ve güvenli bir eğitim-öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması adına bugün 11.00/16.00 saatleri arasında ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak “Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması-2” gerçekleştirildi.

Risk analizine göre belirlenen 897 okul başta olmak üzere okulların çevreleri, parklar, bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, okul servis araçları, içkili yerler, bahis oynatılan işletmeler, kahvehaneler, internet ve oyun salonları vb. yerlerde denetimler yapıldı.

Uygulamalara asayiş, çocuk, narkotik, kom, trafik denetleme şubelerinden ve ilçe emniyet müdürlüğü birimlerinden karma oluşturulan 10 bin 273 personelin yer aldığı 3 bin 9 ekip katıldı. Güvenlik yönünden riskli görülen yerlerde özel harekat birimlerinden personel de uygulamalara destek verdi.

Uygulama sonucunda;

•        43 bin 218 şahıs kontrol edildi, 253 aranan şahıs yakalanırken, 212 şahsa ise adli/idari işlem uygulandı.

•        6 bin 74 adet okul ve çevresi kontrol edildi. 9 bin 32 işyeri denetlenmiş olup 182’sine işlem yapıldı.

•        5 bin 94’ü okul servis aracı olmak üzere 11 bin 818 araç denetlenirken 718 araç hakkında işlem yapıldı.

•       1 adet tabanca, 1 adet av tüfeği, 70 adet mermi, 4 adet kesici/delici alet, 6 adet kurusıkı tabanca, 1,84 gr eroin, 410,05 gr esrar, 62,25 gr ve 2 adet sentetik uyuşturucu, 3 bin 773 paket kaçak sigara ve 17 lt kaçak içki ele geçirildi.

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’un bizzat takip ettiği ve polis-halk ilişkisine azami derecede dikkat edilerek gerçekleştirilen uygulamalar başarılı bir şekilde tamamlandı. 172 yıldır huzurun ve güvenin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı bu tür uygulamalara devam edecek.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.​

​​


 


​​