Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Havacılık ve Özel Harekat Daire Başkanlığında Şehit Yakınlarımız ve Gazilerimizi Yalnız Bırakmadı
16.07.2017  
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Havacılık ve Özel Harekat Daire Başkanlığında Şehit Yakınlarımız ve Gazilerimizi Yalnız Bırakmadı

Geçtiğimiz yıl hainlerin 15 Temmuz gecesi bombalarla saldırdıkları ve 51 şehit verdiğimiz Havacılık ve Özel Harekat Daire Başkanlıklarında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününde bir anma programı düzenlendi.

Şehit aileleri ve gazilerimizin iştirak ettiği programa, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Jandarma Genel Komutanı Yaşar Güler, Sahil Güvenlik Komutan Vekili Bülent Olcay, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanlarımız ile çok sayıda teşkilat personelimiz ve Polis Akademisi öğrencileri katıldı.

Şehitlerimizin fotoğraflarının önüne karanfil bırakan Bakan Soylu ve Genel Müdür Altınok şehitlerimizin aziz hatıraları için düzenlenen yemek ve mevlit programında şehit yakınları ve gazilerle tek tek ilgilendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından burada şehit yakınları, gaziler ve teşkilat mensuplarımıza hitaben yaptığı konuşmada Bakan Soylu; “Geçen sene burada vatanını kurtarmak için bayrağını gönderlerde nazlı nazlı dalgalandırmak için namusunu kurtarmak için özel harekata gelen evlatlarınız, bu milletin evlatları onları unutmayacağız. Hiç kimse zannetmesin ki onları unutacağız. Onları unutmak demek hafızamızdan unutmak değildir, onları unutmak demek isimlerini hatırlamamak değildir.” dedi.

Bakan Soylu konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Buradan tarihimize söz veriyoruz, Allah'ımıza söz veriyoruz, buradan şehit kanlarıyla sulanmış toprak parçamıza söz veriyoruz, burada bizi bu toprakları emanet eden şehitlerimize söz veriyoruz. 15 Temmuz’da bu hain girişimi gerçekleştirenin bir tanesi dahi kalmayıncaya kadar bu hesabı bu topraklarda sormazsak hainiz, alçağız ve namussuzuz.”

Bakan Soylu, “Allah milletimizden razı olsun. Allah bir daha bu millete 15 Temmuz gibi bir gece yaşatmasın. diyerek konuşmasını sonlandırdı.

15 Temmuzda vatanı hainlerden korurken Gazilik mertebesine yükselen Gökhan Özken, “Vatanımıza göz diken dış mihraklar şunu bilmelidir ki her hainlik Türk milletinin şahlanışıyla karşılaşacaktır. dedi.

Hain darbe girişimi akşamı Özel Harekat Daire Başkanlığına atılan bombayla şehadet şerbetini içen Şehit Komiser Yardımcısı Zeynep Sağır'ın eşi Oktay Sağır programda yaptığı konuşmada “ Eşim telefon gelir gelmez görev yerine hareket etti. Uhud, Bedir, Çanakkale, Kurtuluş Savaşları ve çok kısa süre önce şehit edilen arkadaşları inşallah onları muhabbetle, sevinçle karşılamışlardır.” diye konuştu.

Şehit olan kahramanlarımızın isimleri tek tek okunurken bahçede bulunan Polis Akademisi öğrencilerinin “Burada” demeleri katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

Kamuoyuna saygıyla duyurlur.


​​