Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
İngiltere Sınır Güçleri Genel Müdürü Emniyet Genel Müdürü Altınok’u Ziyaret Etti
08.03.2017  

İngiltere Sınır Güçleri Genel Müdürü Charles Montgomery Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’u ziyaret etti


Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, İngiltere Sınır Güçleri Genel Müdürü Charles Montgomery, Büyükelçilik Elçi Müsteşarı Jennifer Anderson ve Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanı Louisa Frost ile bir araya geldi.

Altınok, Montgomery ve beraberindeki heyete gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Kadim ilişkilerimizin olduğu İngiltere ile her alanda iş birliğinin artırılması yönündeki iyi niyetimizi ifade etmek isterim. Özellikle terör ve göç, uluslararası boyutta ele alınması gereken sorunlar olup Türkiye’nin hali hazırda her iki sorunla ilgili olarak vermekte olduğu kayda değer mücadelenin başta İngiltere olmak üzere Avrupa Birliği ülkelerince desteklenmesi bizim için büyük önem ifade etmektedir.”

Montgomery ise, 15 Temmuz darbe girişimini ilk kınayan ülkelerden birinin İngiltere olduğunu vurgulayarak yaşanan acı kayıplardan dolayı üzüntülerini dile getirdi. Konuşmasının devamında Montgomery “Türkiye’nin ön cephede teröre karşı verdiği mücadele konusunda nerede ve ne şekilde olursa olsun İngiltere olarak her zaman yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Bu desteğimizi daha da pekiştirmek adına özellikle iade taleplerinizin ceza adalet sistemimizde daha hızlı karşılanması için koordinasyonu sağlayacak uzman bir personeli büyükelçilik bünyesinde görevlendirmiş bulunmaktayız.” dedi.​

 ​​Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede, her iki ülkenin de sorunların çözümü konusunda gösterilen iyi niyet v​e  çabaları takdirle karşıladığı ifade edildi. 

Ziyaretin sonunda, Montgomery gösterdiği misafirperverlik ve yakınlıktan dolayı Altınok’a teşekkür etti.

  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.