Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok Karaman’da POMEM Mezuniyet Törenine Katıldı
19.03.2017  

Karaman Polis Meslek Eğitim Merkezinde düzenlenen törenle 463 öğrenci mezun oldu

 

Karaman Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürlüğünde 463 öğrenci törenle mezun oldu. Törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Karaman Valisi Süleyman Tapsız, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, öğrencilerin aileleri ve basın mensupları katıldı.


İçişleri Bakanı Soylu törende öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada şunları kaydetti:


“Sı̇zler, birazdan edeceğiniz yeminden sonra, artık polissiniz. Son nefesı̇nı̇ze kadar polissiniz. Hangi kadrolara gelı̇rsenı̇z gelı̇n, ı̇ster emekli olun, ı̇ster bakan olun, sı̇z polissiniz. Bunun tek anlamı vardır. Bu millet sı̇ze emanettir. Onun bütün haklarını, canınız pahasına korumakla mükellefsiniz. Mazlumu kollamakla, kötüye karşı çıkmakla, suçla, kötülükle mücadele etmekle ve nihayetinde doğru, dürüst ı̇nsan olmakla her şart altında mükellefsiniz. Eğer bugün bu salonda, bu sorumluluğu alamayacak olan, bundan gözü korkan, 'ben bu emanetı̇ taşıyamam' dı̇yecek olan varsa, maalesef yanlış yerdedir. Ben kendi adıma, sı̇zlerde bu emanetı̇ taşıyacak ışıltıyı görüyor, bundan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Sizlere bir bakan ama her şeyden önce bı̇r ağabey nası̇hatı̇ olarak şunu söylemek ı̇sterı̇m. Bı̇r elı̇nı̇zde vicdanınız, bı̇r elı̇nı̇zde de hukuk olsun. Başka rehber aramayın. Başkasına tabi olmayın. Asla ve asla hukuktan ayrılmayın.”


Konuşmasının devamında Bakan Soylu öğrencilere, “Sı̇z bu devletin polı̇sı̇, bu milletin evladısınız. Yarın mahşerde yaptıklarınızdan ve yapmadıklarınızdan hesaba çekı̇lecek olan Allah kullarısınız. Bu mesleği hakkıyla, vicdanınızın ve hukukun rehberliğiyle yapın. Bu dünyadan gı̇derken arkanızda büyük bı̇r şeref bırakın. Yanınızda da bu milletin hayır dualarını götürün.” dedi.


Eğitmen ve yöneticilere verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eden Bakan Soylu konuşmasının ardından dereceye giren öğrencilere hediyelerini takdim etti.


Genel Müdür Altınok ise konuşmasında şunları belirtti:


 “Ülke olarak birçok terör örgütünün aynı anda saldırılarına maruz kalırken bir yandan da devletimizin kılcal damarlarına kadar sızmış hainleri temizlemekle uğraşmaktayız. İşte bu hainliğin amacının ortaya çıktığı 15 Temmuz gecesi Türk Polis Teşkilatı milletimizin desteğiyle demokrasi tarihine altın harflerle geçecek kahramanlıklar sergilemiştir. Teşkilatımız bundan sonra da vatanın bölünmez bütünlüğüne kast edecek her türlü şer odağının başını ezmekten saklandıkları inleri başlarına yıkmaktan geri durmayacaktır. Polisimizin demokrasiye inanan, özgürlüklere saygılı hukukun üstünlüğünü benimsemiş olarak görevini en iyi şekilde yerine getireceğinden kimsenin şüphesi olmasın.”


Türk Polis Teşkilatı’nın köklü geçmişiyle, aziz milletin huzur ve güvenliği için mesai gözetmeksizin çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayan Altınok, mezun olan genç polislerimize meslek hayatlarında üstün başarılar diledi.


Öğrenciler konuşmaların ardından düzenlenen yemin töreniyle mesleğe ilk adımlarını atarken keplerini havaya fırlatmaları renkli görüntülere sahne oldu.


Düzenlenen mezuniyet töreninin ardından Bakan Soylu ve Genel Müdür Altınok Karaman Valiliğine ziyaret gerçekleştirdi.


​Kamuoyuna saygıyla duyurulur.​​​