Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Türk Polis Teşkilatının 172’nci Kuruluş Yıl Dönümünde Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’u Kabul Etti
10.04.2017  

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Türk Polis Teşkilatının 172’nci Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 172’nci Kuruluş Yıl Dönümü münasebetiyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ve beraberindeki heyeti bugün saat 09.00’da makamında kabul etti.

​Türk Polis Teşkilatının 172’nci kuruluş yıl dönümünü kutlayan Bakan Soylu, “Her gün Türk polisimiz, emniyet teşkilatımızın bütün bireyleri vatandaşımızın güveni, huzuru için, asayişin temini için, bize bırakılan medeniyetin yarınlara taşınması için büyük bir mücadele vermektedir. Özellikle, 15 Temmuz’da Türk Polis Teşkilatının ortaya koymuş olduğu büyük mücadele azmi, büyük fedakarlık ve bu memlekete saldıranlara karşı canını siper etme anlayışı tarihimizde de geleceğimizde de büyük bir kahramanlık destanı olarak kendi yerini alacaktır. Bugün burada rahat bir şekilde oturuyor, demokrasinin yükselmesini, ülkemizin gelişmesini önemli ölçüde temin edebiliyorsak, bu arkadaşlarımızın, şehit olan arkadaşlarımızın büyük fedakarlığıdır. Hepimizin üzerinde sorumluluklar var. Bu sorumluluk ile birlikte adımlarımızı geleceğe daha güvenli bir şekilde atacağız. Annelerimizin, çocuklarımızın, babalarımızın, büyüklerimizin, memlekette yaşayan her bireyin bizden beklentisi budur. Polis eşittir güvendir. Üniforma veya üniformasız polisi gördüğü andan itibaren rahatlayan, işte tam zamanı diyen bir milletimiz var. Bu, Türk Polis Teşkilatının bugüne kadar yapmış olduğu çalışmaların, samimiyetin büyük bir eseridir. Bunu geleceğe daha kuvvetli bir şekilde taşımak bizim görevimizdir.” dedi.

Türk Polis Teşkilatının meşru hükümetin emirleri dışında hiçbir yerden emir almayacağına dikkat çeken Genel Müdür Altınok ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“172 yıldır bu memleketin birliği, bekası için, milletimizin refahı ve huzuru için canını verebilme cesaretini göstermiş olan ve bunu her zaman ispat etmiş olan bu teşkilatın bütün mensupları sizin riyasetinizde Türkiye Cumhuriyeti Devletinin geleceği ve bekası adına gerek terörle mücadele noktasında, gerek asayiş ve güvenlik noktasında üzerine düşen görevleri bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yerine getirmeye büyük bir özveri ile yerine getirmeye devam edecektir. 15 Temmuz’da ve daha önceki süreçte kendini ispat etmiş olan Teşkilatımız, sadece milli iradeyle seçilmiş meşru hükümetin emirleri dışında hiçbir yerden emir almayacağını, demokrasinin ve insan haklarının en ücra noktalarda dahi hissedilmesi için elinden geleni bundan sonra da yapacaktır. Bizim emir aldığımız tek meşru nokta Bakanımızdır, Hükümetimizdir, Cumhurbaşkanımızdır, Anayasadır, hukuktur. Bunun dışında hiçbir merciin emniyet teşkilatı içerisine girip emniyet teşkilatının birliğini ve bütünlüğünü bozmasına bizler müsaade etmeyeceğiz.”

Kabulde Bakan Soylu’ya çiçek takdim edildi. Bakan Soylu Genel Müdür Altınok ve beraberindekilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

​​