Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Genel Müdürümüz “Biz Anadoluyuz” Projesi Kapsamında Batman’dan Gelen Çocuklarımızla Bir Araya Geldi
28.12.2017  
Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok Batman’dan İstanbul’a gelen çocuk ve gençlerle İstanbul’da buluştu

Cumhurbaşkanımızın eşleri Sayın Emine Erdoğan'ın himayelerinde İçişleri Bakanlığınca başlatılan "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde bulunan 21 İlimizden çocuk ve gençlerimizin katılımıyla Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde İstanbul ve Çanakkale’ye “21 İl Gezi Projesi” düzenleniyor.

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ve eşi Gülhan Altınok, proje kapsamında Batman ilinden İstanbul’a gelen 50 çocuk ve genç ile yemek programında bir araya geldi. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve Asayiş Daire Başkanı Mehmet Murat Ulucan ile eşinin de kendisine eşlik ettiği etkinlikte gençlere hitaben konuşan Altınok,   “Biz Anadolu olduğumuzda Türkiye oluyoruz, biz Anadolu olduğumuzda tek devlet oluyoruz, tek millet oluyoruz, tek bayrak oluyoruz, tek vatan oluyoruz, biz Anadolu olduğumuzda kardeş oluyoruz. O kardeşliği o güzelliği yaşatabilme adına bu programları başta İçişleri Bakanlığımız olmak üzere bizlerde Emniyet Genel Müdürlüğü olarak üzerimize düşen boyutuyla aldık.”

Genel Müdür Altınok konuşmasının devamında; “Allah yüzünüzdeki gülücükleri hiçbir zaman eksik etmesin, hep yüzünüz gülsün istiyoruz. Gelecekte hepiniz birer doktor, birer öğretmen, birer hemşire yanınızda oturan ablalarınız kardeşleriniz gibi birer polis olun istiyoruz. Emniyet teşkilatımızın bu güçlü yapısında hepinize yer var. Güçlü Türkiye’nin gelecekte hep güçlü olacak Türkiye’nin birer ferdi olmaktan da gurur duyuyorum. Hepinizi gözlerinizden öpüyorum”

Yemeğin ardından Topkapı Sarayı gezisinde çocuk ve gençlerimize eşlik eden Altınok, Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgelerindeki 21 İlden toplam 5 bin çocuğun İstanbul ve Çanakkale'yi görmelerinde ve tarihimizi yerinde öğrenmelerinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.​​​