Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Eylül Ayının İlk Koordinasyon Toplantısı Gerçekleşti
06.09.2017  
Eylül ayının ilk Koordinasyon Toplantısına kahraman müdürlerimiz Turgut Aslan ve Atalay Ürker de katıldı 
 

Eylül ayının ilk koordinasyon toplantısı, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’un başkanlığında Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları ve ilgili birim amirlerinin katılımıyla bugün saat 09.30’da gerçekleşti.

Toplantıya 15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbeci hainler tarafından başından vurulan Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan ve Bingöl’de izinsiz gösteri sırasında hasar gören iş yerlerini gezdiği sırada teröristlerin saldırısına uğrayarak yaralanan Bingöl Eski İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker de katıldı. 

Toplantının başında yaptığı konuşmaya, kahraman gazilerimiz Turgut Aslan ve Atalay Ülker’i aralarında görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek başlayan Altınok şunları kaydetti:

“Polis olmak, Emniyet Teşkilatının mensubu olmak farklı bir şeydir. Sıkıntıda, problemde, acıda ve mutlulukta Allah’a hamdüsena olsun, tanıdığım günden beri bu teşkilat hep ayakta, birlik ve dirlik içerisinde. Bu arada bir sürü şehit verdi bu teşkilat, bir sürü de gazimiz var. Bir taraftan cenazelerimizi defnederken bir taraftan da mücadeleye devam ettik. Kahramanlardan ikisi burada ama binlerce kahraman gazi arkadaşımız var. Gazilerimiz de hiçbir zaman yalnız bırakmadık, bırakmayacağız. Gerek Turgut’u gerek Atalay’ı ekranda gören arkadaşlarımızın yüzündeki mutluluğu ve tebessümü hissediyorum. Allah hem memlekete hem millete hem de teşkilatımıza zeval ve sıkıntı vermesin.”

İl Emniyet Müdürlerinin video konferans yöntemiyle dahil olduğu toplantıda Altınok, Kurban Bayramı tatili süresince gerçekleşen kazalara dikkat çekerek trafik ile ilgili alınacak önlemlerin en az terör ve uyuşturucuyla mücadele için alınan önlemler kadar önemli olduğunu vurguladı.

Teşkilatta yeniden göreve başlayan bekçilerin polislerimiz ile uyum içerisinde asayişten teröre birçok suçun önlenmesinde önemli rol üstleneceklerine inandığını belirtti. Toplantıda ayrıca 2017-2018 eğitim öğretim yılında okullarda alınması gereken güvenlik önlemleri görüşüldü.

Altınok, toplantının sonunda tüm birim amirleri ve personele bayram boyunca vatandaşımızın huzur ve güvenliğini sağlamak adına gösterdiği özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.​