Skip Ribbon Commands
Skip to main content
Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya “2018 Yılının En İyi Toplum Destekli Polislik İl Uygulamaları” Ödüllerini Verdi
11.04.2019  
​​​​​Emniyet Genel Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Hizmetleri Yönetmeliği gereğince oluşturulan Toplum Destekli Polislik Merkez Takip ve Değerlendirme Kurulu tarafından “2018 Yılının En İyi Toplum Destekli Polislik İl Uygulamaları” seçildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Dikmen hizmet binasında düzenlenen, “2018 Yılının En İyi Toplum Destekli Polislik İl Uygulamaları”  ödül törenine Emniyet Genel Müdürü Sayın Celal Uzunkaya, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları, Kırıkkale, Antalya, Mersin ve Hakkari Emniyet Müdür Yardımcıları ile TDP Şube Müdürleri ve Polis Memurları katıldı.

Değerlendirmeler sonucunda; Antalya Emniyet Müdürlüğünün “Keşke Demeden Projesi” birincilik, Mersin Emniyet Müdürlüğünün “Gelecek Benim Projesi” ikincilik, Kırıkkale Emniyet Müdürlüğünün “Atılan Mermi Havada Kalmaz, Düğünümü Kana Bulama Projesi” üçüncülük ile Hakkari Emniyet Müdürlüğünün “Çocuklar Üşümesin Diye Projesi” ise Kurul Özel Ödülü ile ödüllendirildi.

Toplum Destekli Polislik Merkez Takip ve Değerlendirme Kurulu tarafından çocuklara yönelik yapılan etkinlikler ve vatandaşla iletişim kurularak polislik açısından geri dönüş sağlanan projelere öncelik verildi.

Antalya’da “Keşke Demeden Projesi” ile mala karşı işlenen suçlarda azalma sağlandı; Hakkari’de “Çocuklar Üşümesin Diye Projesi” kapsamında çocuklar için mağaza açıldı; Kırıkkale’de “Atılan Mermi Havada Kalmaz, Düğünümü Kana Bulama Projesi” ile her düğün için bilgilendirme yapıldı; Mersin’de ise “Gelecek Benim Projesi” ile okullarda kütüphanelere 11 bin kitap ve sportif faaliyetlere de öğrenci kazandırıldı.

Ödüllerini almak üzere illerden gelen Emniyet Müdür Yardımcılarını, TDP Şube Müdürlerini ve Polis Memurlarını tebrik eden Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, personelin başarısının ve Polis-Toplum ilişkilerinin geliştirilmesinin devam etmesi temennisinde bulundu.

Ayrıca törende Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Toplum Destekli Polislik birimlerinin önemine vurgu yaparak “Her ilin yaptığı çalışmalar bizim için çok önemlidir. Bu ödül sembolik anlam ifade etmektedir. Toplum Destekli Polislik birimleri faaliyetleri kapsamında çok düşük maliyetle çok büyük işler yapmaktadır. Terör, narkotik, trafik, asayiş gibi her konuyu içerisine almaktadır.” dedi.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya ödül töreninin ardından ödül alan personel ile birlikte Ankara Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.​​