Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok iki güzel açılış için Erzurum’da
25.11.2017  
Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok Narman Anadolu Lisesi Zenginleştirilmiş Kütüphanesi ile Palandöken İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binalarının açılışlarını yapmak üzere Erzurum’a gitti

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok Narman Anadolu Lisesi Zenginleştirilmiş Kütüphanesi ile Palandöken İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binaları açılışlarını yapmak üzere Erzurum’a gitti. Altınok’a Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren ve Asayiş Dairesi Başkanı Mehmet Murat Ulucan da eşlik etti.

Hava Limanında Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan ve il protokolü tarafından karşılanan Altınok, beraberindeki heyetle birlikte Narman’a hareket etti.

Asayiş Dairesi Başkanlığının katkılarıyla hazırlanan ve 1997 yılında Muş’ta Şehit olan Polis Memuru Müslim Akbulut’un isminin verildiği kütüphanenin açılış töreninde, Emniyet teşkilatı olarak memleketin huzuru ve güvenliği için çalıştıklarını dile getiren Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, “İnsanlarımız evlerine gittiklerinde yastığa başlarını güven içinde koysunlar diye kardeş kurumlarımızla birlikte hizmet veriyoruz. Ama aynı zamanda sosyal projelerimizde var. Vatandaşlarımızla birlik içeresinde bu bütünlüğü, beraberliği sağlamak açısında asayiş daire başkanlığı bünyesinde bizim çok iyi projelerimiz var. Bunlardan biri de ilçemize yapılan kütüphanedir. İnşallah bu zenginleştirilmiş kütüphanemizin ilçemize, insanımıza ve evlatlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ise burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Emniyet Genel Müdürlüğümüz milli eğitim davasına kendi imkân ve kabiliyeti ile katkı sağlamış olup, Narman’ımızdaki bu okulumuza güzel bir kütüphane kazandırdılar. Buradan şu mesajı vermek istiyorum; çocuklarımızın geleceğin mimarları olarak yetişmesi için okullarımızı en iyi şekilde donatmakla mükellefiz. Bugün bu okulda yapılan hizmette bunun güzel bir örneğidir. Tüm okullarımızı bu hale getirmek bizlerin asli görevidir.”

Narman’daki program sonrasında Palandöken ilçesinde yapımı tamamlanan İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının açılış programına geçildi.

Hizmet binası açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti’ne içeriden ve dışarıdan yapılan bütün saldırılara karşı, kardeş güvenlik kuruluşlarıyla mücadele verdiklerini ifade eden Altınok, “Bayrağımızın gönderde ilelebet kalması noktasında şehitler verebilme pahasına hainlerle mücadelemizi yapıyoruz. 275 bin mesai ve silah arkadaşımla bu mücadelenin onurunu ve şerefini taşıyoruz. Türkiye'nin geleceği güvenlik boyutuyla, terörün önlenmesi boyutuyla bizim üzerimize düşen, asayişten trafiğe ne kadar görev sahamız varsa inanıyorum ki daha iyi yerlere gelecektir.” diye konuştu ve binanın hizmete açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Erzurum Valisi Azizoğlu da yeni hizmet binasının açılışından dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Emeği geçenlere teşekkür ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum. Emniyet teşkilatımıza yeni görev yerlerinde başarılar dilerim.” dedi.

Konuşmaların ardından Altınok, Azizoğlu, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar ve protokoldekiler kurdele kestikten sonra binayı gezdi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.​