Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok SELEC Tarafından Ödüle Layık Görülen Operasyonlarda Görev Almış Personelle Bir Araya Geldi
16.03.2017  

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok Güneydoğu Avrupa Kanun Uygulama Merkezi (SELEC) tarafından ödüle layık görülen operasyonlarda görev almış personeli makamında kabul etti

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok Güneydoğu Avrupa Kanun Uygulama Merkezi (SELEC) ödül komisyonu tarafından en iyi operasyon seçilen “Morning Star 1 ve 2” kod adlı operasyonlar ile en iyi 2. operasyon ödülüne layık görülen “Kabataş” kod adlı operasyonda görev alan personele sertifika ve ödüllerini verdi.

Ödüle layık görülen personelle makamında bir müddet sohbet eden Altınok, ödül alan personeli tebrik ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Türk ve Bulgar Polis Teşkilatları uyuşturucu ile mücadele birimlerinin iş birliği ile gerçekleştirilen ve en iyi operasyon seçilen operasyonların ilki olan “Morning Star 1” kod adlı operasyon 2016 Mayıs ayında İstanbul’da düzenlendi. Operasyonda 62 kilo eroine el konulurken yakalanan 3 şahıs tutuklandı.

İş birliğinin devamında 2016 Aralık ayında Bulgaristan/Sofya'da düzenlenen “Morning Star 2” kod adlı operasyonunda ise yakalanan 2 şahıstan 80 kilo eroin ele geçirildi.

En iyi 2. operasyon seçilen “Kabataş” kod adlı operasyonda da göçmen kaçakçılığı ve insan ticareti ile mücadele birimlerimizce gerçekleştirilen ulusal ve uluslararası 32 faaliyette 11 şüpheli hakkında “belgede sahtecilik” ve “göçmen kaçakçılığı” suçlarından yasal işlem yapıldı. Aralarında ülkemizde aranma kaydı bulunan PKK, FETÖ/PDY ve selefi terör örgütlerinin üyelerinin veya bu terör örgütleri ile irtibatlı-iltisaklı şahısların da bulunduğu toplam 91 Türk vatandaşı ve 77 yabancı uyruklu göçmen yakalandı.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.