Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Philip Rutnam ile bir araya geldi
13.04.2018  

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Philip Rutnam ve beraberindeki heyet ile makamında görüştü

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Philip Rutnam ve beraberindeki heyet ile bugün saat 14.00’de makamında bir araya geldi.

Görüşmede Altınok’a, Dış İlişkiler Daire Başkanı, Terörle Mücadele Daire Başkanı, İstihbarat Daire Başkanı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanı, Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı ve ilgili birim amirleri eşlik etti.

Rutnam’a ise İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott, Adalet ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Nick Collier, Terörle Mücadele İrtibat Görevlisi Nadim Rana, Ulusal Suç Ajansı İrtibat Görevlisi Steve Periton ve yetkili personel eşlik etti.          

İngiltere ile güvenlik alanında yürütülen ortak çalışmaların geliştirilmesi konularının ele alındığı görüşmede ayrıca, FETÖ, PKK, DAEŞ başta olmak üzere tüm terör örgütü üyelerinin iadesi konularında ülkeler arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi yönündeki kararlılık vurgulandı.

Görüşmenin sonunda Genel Müdür Altınok, Müsteşar Rutnam ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Müsteşar Rutnam ise da gösterilen yakın ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkürlerini iletti.  

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.