Skip Ribbon Commands
Skip to main content
Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya Polis Okulu Müdürleri ile Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirdi
07.02.2019  
Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya başkanlığında düzenlenen Koordinasyon Toplantısı, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Erhan Gülveren, Sayın Selami Hüner, Sayın Adem Çakıcı, Sayın Mehmet Fatih Serdengeçti, Polis Akademisi Başkanı Sayın Prof. Dr. Yılmaz Çolak ve Polis Akademisi Başkan Yardımcılarının katılımı ile Polis Okulu Müdürlerinin ise video konferans yöntemiyle dahil olması ile bugün saat 09.30’da gerçekleştirildi.


Toplantıda Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, ülkemizde 5 PMYO, 32 POMEM olmak üzere 37 tane aktif okul bulunduğunu belirterek “Bu eğitim merkezlerinde verilen teorik ve uygulamalı eğitimlere daha fazla zaman ayrılmalı ve öğrencilere kadroda ihtiyacı olan bilgiler verilmelidir.” dedi.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya polis okullarımızın genel durumları, talep ve istekleriyle mevcut durumun daha da iyileştirilmesi konusunu çok boyutlu olarak değerlendirerek, konu ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ayrıca polis okulu idarecilerinin özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik çalışmaların olduğunu da belirtti.

Toplantının devamında çarşı ve mahalle bekçilerinin eğitimleri ile ilgili bilgiler de veren Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya,  polisin ve bekçinin ortak çalışmasıyla hem genel asayişin ve kamu düzeninin sağlanmasında hem de suçun önlemesinde önemli noktalara ulaşıldığını ifade etti.

Toplantının sonunda Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, tüm okul müdürlerine ve personele çalışmalarından dolayı teşekkür ederek başarılar diledi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.​