Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya Başkanlığında Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi
05.12.2018  

Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya başkanlığında düzenlenen Koordinasyon Toplantısı, Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanlarının katılımıyla, İl Emniyet Müdürlerinin ise video konferans yöntemiyle dahil olması ile bugün saat 09.30’da gerçekleştirildi.

Toplantıda, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, terörle mücadelede alınan önleyici tedbirlere değinerek FETÖ, DAEŞ, PKK ve tüm terör örgütlerine karşı gösterilen mücadelenin titizlikle ve kararlılıkla sürdürüleceğinin altını çizdi. Bu doğrultuda da terör olaylarına mahal vermemek adına alınacak önlemlerin tüm birimlerin önceliği olması gerektiğini ifade etti.

Ayrıca uyuşturucuyla sürdürülmekte olan mücadelenin kararlı ve azimli bir şekilde devam etmesinin önemini vurgulayan Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, bu doğrultuda yapılacak uygulamalara da önem verilmesi gerektiğine değindi.

Konuşmasının devamında trafik denetimlerine vurgu yapan ve yol kullanıcılarıyla ilgili bilgilendirme toplantıları yapılacağını belirten Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, kış lastiği uygulamasının başlaması ile birlikte tüm birimlerin konu ile ilgili duyarlı davranması gerektiğini ifade etti. Yerel seçimler sürecinin yaklaşmasıyla bu sürecin öncesinde ve esnasında alınacak güvenlik önlemlerine de değindi.

Kadın cinayetleri ile ilgili konuların da ağırlıklı olarak görüşüldüğü toplantıda Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Polis ve Jandarma ekiplerimiz ile ortaklaşa devam eden çalışmalarla ailenin korunmasına yönelik kanunun uygulanmasında iyileştirme sağlandığını ifade etti.

Ayrıca düzenli olarak yapılan uygulamaların ve spor müsabakalarının denetimlerinin arttırılacağının belirtildiği toplantıda, çarşı ve mahalle bekçilerinin de önemine değinilerek polis ve bekçilerin ortak çalışmalarıyla suçun önlemesinde önemli noktalara ulaşıldığı vurgusu yapıldı.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, toplantının sonunda ülkemizde her alanda özveriyle görev yapan personele İl Emniyet Müdürleri şahsında teşekkür ederek görevlerinde başarılar diledi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.