Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Denetim Uygulamaları Gerçekleştirildi
06.02.2018  

Ülke genelinde, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin güvenliği için  “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Denetim Uygulamaları” düzenledi

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güvenli bir eğitim-öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması ve etkilenebilecekleri her türlü zararlı faktörlerden uzak tutulmaları adına, ülkemiz genelinde 02-05 Şubat tarihleri arasında “Çocukların ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Denetim Uygulamaları” gerçekleştirildi.​
İlkokul, ortaokul ve lise, üniversite kampüsleri, öğrenci yurtları yakın çevrelerinde faaliyet gösteren umuma açık yerler denetlenirken metruk binalar, park ve bahçeler kontrol edilerek ayrıca okul servis araçları ve personeli kontrol edildi.
Gerçekleştirilen uygulamalara asayiş, çocuk, narkotik, terörle mücadele, güvenlik, çevik kuvvet, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, toplum destekli polis, trafik denetleme şubelerinden ve ilçe emniyet müdürlüğü birimlerinden karma oluşturulan ekipler katıldı. Güvenlik açısından risk teşkil edebilecek yerlerde ise özel harekat birimlerinden personel de uygulamalara destek verdi.

02-05 Şubat tarihleri arasında yapılan uygulamalar sonucunda;

•        216 bin 560 şahıs kontrol edildi, 369 aranan şahıs yakalanırken, 271 şahsa ise adli/idari işlem uygulandı.

•        29 bin 136 işyeri denetlenmiş olup 237’si hakkında idari işlem yapıldı.

•        8 bin 375 okul servis aracı denetlendi ve 342 okul servis aracına cezai işlem uygulandı.

•       7 adet tabanca, 2 adet av tüfeği,  27 adet mermi, 6 adet kesici/delici alet, 6 adet kurusıkı tabanca, 8 gr eroin, 46 gr esrar, 36 gr ve 60 adet sentetik uyuşturucu, 1767 paket kaçak sigara ve 50 lt kaçak içki ele geçirildi.

Türk Polis Teşkilatı dün olduğu gibi yarın da çocuklarımız ve gençlerimizi her türlü tehlikeden korumak ve huzurlu bir çevrede sağlıklı olarak gelişimlerini tamamlamalarını sağlamak için her türlü tedbiri almaya devam edecek.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.