Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
172’nci Kuruluş Yıl Dönümünde Şehitliklerimizde Anma Törenleri Düzenlendi
10.04.2017  

Türk Polis Teşkilatının 172’nci Kuruluş Yıl Dönümünde Şehitliklerde Anma Törenleri Gerçekleştirildi

 

Türk Polis Teşkilatının 172’nci kuruluş yıl dönümünde Cebeci ve Karşıyaka Polis Şehitliklerinde Anma Töreni düzenlendi.

 

Cebeci Polis Şehitliğindeki törene, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Genel Müdür Yardımcıları Mustafa Gülcü, Ali Baştürk ve Mehmet Akdeniz, Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, Daire Başkanları, şehit aileleri, gaziler ve yakınları ile Emniyet Teşkilatı mensupları katıldı.

 

Altınok’un Şehitlik Anıtına çelenk koyması ile başlayan tören; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Şehitlerimiz için yapılan Saygı Atışı sonrası, Altınok Şehitlik Özel Defterini imzalayarak şunları kaydetti:

 

“Aziz Şehitlerimiz,

Türk Polis Teşkilatının 172’nci kuruluş yıl dönümünde vatan için canlarını feda etmekten çekinmeyen siz yiğitlere minnet ve şükranlarımızı iletmek üzere huzurundayız.

 

Kahramanlıklarınız tarihin altın sayfalarında yer alırken Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vatanı ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün ebediyete kadar sürmesinin mührü olmuştur.

 

Fedakarlıklarınız, hemen her alanda verdiğimiz mücadele için gerekli güç ve kararlılığa ilham kaynağıdır. Türk Polis Teşkilatının her mensubu sizler gibi ülkemizin huzur ve güvenliği için canlarını vermekten kaçınmayacaktır.

 

Her Türk evladının düşlediği şehitlik mertebesine yükselen yiğitlerimiz, ebedi istirahatgahlarınızda rahat uyuyun. Sizler uğruna can verdiğiniz vatan topraklarına, geride bıraktığınız aileleriniz milletimize ve devletimize emanettir.

Ruhunuz şad olsun.”

 

Aziz Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunup dua edilmesini müteakip Altınok ve beraberindeki heyet şehitlerimizin kabirlerini tek tek ziyaret ederek karanfil bıraktı ve şehit yakınlarına başsağlığı dileklerinde bulundu.

 

Aynı saatlerde Karşıyaka Polis Şehitliğinde gerçekleştirilen törende de Emniyet Genel Müdür Yardımcıları Servet Yılmaz ve Adem Çakıcı’nın başkanlığındaki heyet hazır bulundu.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.