Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk Polis Teşkilatı’nın 169. Kuruluş Yıldönümü Dolayısıyla Yayınladıkları Kutlama Mesajı
10.04.2014  
BAŞBAKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN
169. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA YAYINLADIKLARI KUTLAMA MESAJI
 Türk Polis Teşkilatımız, 169 yıllık tecrübe ve birikimiyle aziz milletimizin barış, huzur ve emniyet içinde yaşamasının en büyük güvencelerinden biri olmuştur.
Polis Teşkilatımız, özellikle hükümetimiz döneminde, terörle ve örgütlü suçlarla mücadelede ortaya koyduğu üstün başarı ile göz doldurmuştur.
Emniyet teşkilatımız, yine bu dönemde, daha demokratik, daha şeffaf bir yönetim anlayışını benimsemiş, işkenceye sıfır tolerans prensibine bağlı kalarak, özgürlük ve güvenlik arasındaki dengeyi muhafaza ederek halkımızın nezdindeki güvenilirliğini daha da arttırmıştır.
İnanıyorum ki, emniyet teşkilatımızın her bir mensubu, bundan sonra da temel hak ve hürriyetlere, özel hayatın gizliliği prensibine bağlı kalarak, demokrasinin, hukuk devleti ilkesinin dışına çıkmadan, yüksek bir şuur ve sorumlulukla vazifesini yerine getirmeyi sürdürecektir.
Bu düşüncelerle, Türk Polis Teşkilatının 169. Kuruluş yıldönümünü kutluyor, tüm emniyet mensuplarımıza fedakarca görevlerinden ötürü şükranlarımı sunuyor, başarılar diliyorum.
Bu anlamlı gün dolayısıyla, bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnetle anıyor, polis ailesi ve yakınları başta olmak üzere tüm milletimi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.
 
             RECEP TAYYİP ERDOĞAN BAŞBAKAN