Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Kayseri Emniyet Müdürlüğü Projeler
 
KAYSERİ EMNİYETİ’NDEN PROJELER
 
Gençlerle El Ele Projesi
 
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü koordinesinde, ortaokul ve lise seviyesindeki öğrencilere Emniyet Teşkilatı’nın çalışmaları, hakkında bilgi verilmesi amacıyla  “Gençlerle El Ele Projesi” başlatıldı.
Proje kapsamında; Kocasinan İlçesinde bulunan Kılıçaslan Lisesinde öğrenim gören 12 yabancı uyruklu öğrenci, Çevik Kuvvet, Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit, Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü ve Kriminal Polis Laboratuarı gezdirilirek, çalışmalar hakkında bilgi verildi.
Etkinlik sonrasında TDP Şube Müdürlüğü personeli tarafından hazırlanan ikram ve hediyeler gruba takdim edildi.
Haberin ayrıntısına ulaşmak için tıklayınız.
Trafikte Bilinçli Nesiller, Güvenli Yarınlar Projesi
 
Toplum Destekli Polislik (TDP) ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tararafından “Emniyet Kemeri”,  “Oto Çocuk Koltuğu” ve “Bisiklette Kask Kullanımı” ile ilgili, gelecekte trafik kazalarında yaşanacak acıların en aza indirilmesi amacıyla yürütülen proje kapsamında ise Kayseri geneli Anaokulu ve İlk Öğretim Okul öğrencilerine Trafik Eğitim Pistinde uygulamalı trafik eğitimi verildi.
Eğitim sonunda tüm öğrencilere balon, boyama kitabı, broşür ve anket formları dağıtıldı.
Haberin ayrıntısına ulaşmak için tıklayınız. 
 
Güvenli İnternet Projesi
 
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından “Güvenli İnternet Ortamları İçin İyi Uygulamaların Oluşturulması ve Yaygınlaştırılması Projesi” altında 05 Mart 2013 tarihinde bir toplantı gerçekleştirildi.
Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından yürütülen hayat boyu öğrenme programı kapsamında yürütülen proje çerçevesinde gerçekleştirilen toplantıya; Romanya’nın Ticleni Kent Konseyi, Ticleni Petrol Endüstrisi, Bölgesel Sendikalılar Kalkınma Derneği Lisesi, Ticleni Şehir Polisi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi ve bazı lise temsilcileri katıldı.
Toplantı ve ziyaret programında karşılıklı görüş alış-verişinde bulunuldu.
Haberin ayrıntısına ulaşmak için tıklayınız.
Kardeş Okul Projesi
 
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün (MEB) koordineli çalışmaları sonucu eğitim ve öğretime katkı yapmak amacıyla yürütülen bir başka proje kapsamında ise ‘Hacı Nuh Nuhoğlu İlkokulu’, İl Emniyet Müdürlüğü’nün Kardeş Okulu olarak belirlendi.
 
Hacı Nuh Nuhoğlu İlkokulu’nda öğrenim gören 35 çocuğa, okulda öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vermek ve trafik kültürü oluşturmak amacıyla; Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesi ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlilerince 05 Mart 2013 tarihinde trafik eğitimi verildi.