Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Şehitlerimizin Aileleriyle İftar Programında Bir Araya Geldik
22.05.2018  
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımlarıyla şehitlerimizin ailelerine iftar programı düzenlendi

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımlarıyla bugün şehit aileleri için iftar yemeği düzenlendi.

İftar programına, Şehitlerimizin ailelerinin yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdür Vekili Erhan Gülveren, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Sahil Güvenlik Komutan Vekili Tuğamiral Bülent Olcay, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanları katıldı

İftar programında konuşan Süleyman Soylu, “Ben özellikle şunu net bir şekilde sizle paylaşmak isterim. Onların bıraktıkları emanet emin ellerdedir. Bakın, dün 8 terörist etkisiz hale geldi, bugün hem Siirt Baykan’da hem de Kars Çemçe’de toplam 9 terörist etkisiz hale geldi. Yani aslında silahı emanet edenler sadece silahı emanet etmediler, bu ülkenin namusunu da emanet ettiler. Ve bu evlatlar şimdi onların arkadaşları, memleketimin her tarafında namusuna ve silahına sahip çıkarak bunu sağlıyor.” dedi.

Bakan Soylu konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Bu milleti terörle terbiye etmek istediler. İçimize sürekli nifaklar soktular. En son 15 Temmuz’u o hainlerle beraber sahneye koydular. Şehitler verdik, gazilerimiz var. Çok şükür şehitlerimizle, gazilerimizle, kendini tankın önüne atan, meydanlara koşan halkımızla, polisimizle aklını ve ferasetini kullanan jandarmamızla, askerimizle bunu da atlattık ama yine de bedel ödedik. Ekonomik bedeller ödedik, yıllardır ne zaman iyi bir şey yapmak istesek üstümüze çullandılar.”

Şehitlerimizin emanetlerinin her daim yanlarında olduklarını belirten Genel Müdür Vekili Erhan Gülveren ise vatanı uğruna şehit olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek, gazilerimize acil şifalar diledi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.