Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Gazilerimiz ve Aileleriyle İftar Programında Bir Araya Geldik
23.05.2018  
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımlarıyla gazilelerimiz ve ailelerine iftar programı düzenlendi

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımlarıyla bugün gazilerimiz ve aileleri için iftar yemeği düzenlendi.

 

İftar programına, gazilerimiz ve aileleri, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sudan İçişleri Bakanı İbrahim Mahmud Hamid, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Çataklı, Sudan Büyükelçisi Dr. Yousif Ahmed Eltayeb Elkordofani, Emniyet Genel Müdür Vekili Erhan Gülveren, Sahil Güvenlik Komutan Vekili Tuğamiral Bülent Olcay, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanları katıldı.

 

İftar programında konuşan Süleyman Soylu, “Çocuklarımız büyürken memleket ve vatan sevgisini, anne ve baba namusunu, bu ülkenin bölünmez olduğunun nasıl büyük bir fedakarlıkla ortaya konulabileceğini, devlet ve karakter bilmeyen değil, bayrak bilen sizlerden öğrendi. Allah, anne, baba ve vatan diyen çocukların büyümesini sizler sağladınız, onun için size müteşekkiriz” dedi.

 

Konuşmasının devamında gazilerin ortaya koyduğu cesaretin, uluslararası toplantılarda başlarını dik, onurlarını yüksek noktaya taşıdığını vurgulayan Soylu, “Birçok operasyon izledim, takip ettim. Mağarayı basan jandarmamız, polisimiz, ‘ilk önce ben gireyim’ diye birbirine yalvarır bir halde ortaya koydukları bu büyük onur, aslında milletimizin karakteridir. Çünkü ilk girenin kurşun alacağı hemen yüzde yüzdür. Ama biz bu melanetten kurtulmak istiyoruz. Bizim ve şu neslin yaşadıklarını artık şurada kucaklarımızda olan çocuklarımız yaşamasın diyorlar.” ifadelerini kullandı.

 

Sudan İçişleri Bakanı İbrahim Mahmud Hamid ise iftar programına katıldığı için kendisini mutlu hissettiğini, Sudan hükümeti olarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetiyle ilişkileri en yüksek seviyede tutacaklarını söyledi.

 

Emniyet Genel Müdürü Vekili Erhan Gülveren de programda yaptığı konuşmada mübarek ramazan ayında gazi emniyet personeli ve aileleriyle aynı sofrada buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek nice ramazan aylarına huzur içerisinde ulaşma temennisinde bulundu.

 

Soylu ve Hamid, iftara gelen gaziler ve aileleriyle tek tek tokalaşarak çocuklarla yakından ilgilendi.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.